near protocol

kripto
kripto para blok zinciri. etherum ile de çalışıyormuş okuduğuma göre. nightshade adında sharding mekanizması var, blok oluşturma mekanizmasının adı da doomslug.

sharding verinin parçalara bölünerek daha kolay taşınmasını ve işlenmesini sağlıyor. nightshade tasarımının "dinamik ölçeklenebilirlik ve ücretleri stabilize etme" gibi avantajlar getirdiğini iddia eden oluşum.

livepeer

coin
943 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan LPT, piyasa değeriyle 100. sırada konumlanıyor. LPT'nin günlük işlem hacmi ise 54 milyon dolar seviyesinde.

xrp

phlipmoris
Çıkış noktası diğer bir kripto paralar gibi merkezi olmayan anonim para olmaktan fazla yeni finans yazılımları için altyapı sağlamak olan coin.

siacoin

kripto
kısaca sc. - sia, amazon cloud ve google drive gibi bir bulut depolama platformu. ancak sianın farkı; açık kaynak kodlu, blockchain tabanlı, merkezsiz bir bulut depolama platformu olması. yani verilerin blockchainde depolandığı merkezi olmayan depolama platformudur.
-siacoin, sia platformunu kriptoparasıdır.
- sia'nın resmi web sitesindeki açıklama: “sia'nın uzun vadeli hedefi, internet'in omurga depolama katmanı olmaktır. verilerin özgür olması gerektiğine inanıyoruz. kullanılmayan dünyanın bit'lerini özgürleştirmeyi ve gezegendeki en büyük depolama süper sunucusunu kurmayı hedefliyoruz.”
- kısaltması sc'dir.
- market cap sıralaması 33'dir.
- resmi web sitesi : https://sia.tech/

helium

coin
(HNT). Temmuz 2019'da piyasaya sürülen Helium mainnet, düşük güçlü kablosuz cihazların birbirleriyle iletişim kurmalarına ve düğümler (node) ağı üzerinden veri göndermelerine izin verir.

Düğümler, kablosuz geçit ve blockchain madencilik aracının birleşimi olan Hotspot isimli bir halde çalışır. Düğümleri işleten kullanıcılar, bu sayede madencilik yapar ve Helium'un yerel kripto para birimi olan HNT cinsinden ödüller kazanırlar.

2013'de hayata geçen Helium'un amacı, mevcut altyapıdaki eksikleri belirleyerek gelecek için IoT iletişimi hazırlamak.

nexo

kripto
kısaca NEXO. nexo, bir avrupa fintech şirketi credissimo tarafından oluşturulan en popüler kripto para ödünç verme ve kredi platformlarından biridir. nexo, kripto ödünç verme endüstrisi daha ciddi hale geldiğinde lider platform olmayı hedeflemektedir. kripto kredisinin nihayetinde bugünkinden çok daha yaygın hale geleceği konusunda oldukça iyimserler. şu anda, kripto kredilerinin çoğunluğu hala kripto tüccarlarına ve meraklılarına yöneliktir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol