aygaz

phlipmoris
Aygaz, 1961 yılında Vehbi Koç tarafından kurulan, sıvılaştırılmış petrol gazının temini, stoklanması ve dolumu üzerine faaliyet gösteren İstanbul merkezli yakıt şirketi.

xrp

phlipmoris
Çıkış noktası diğer bir kripto paralar gibi merkezi olmayan anonim para olmaktan fazla yeni finans yazılımları için altyapı sağlamak olan coin.

python

phlipmoris
Son yılların en popüler programlama dili. 3 sürümü ile inanılmaz bir çıkış sağlamıştır. Bir çok kripto paranın da altyapısını oluşturmaktadır. Açık kaynak kodludur.

maker

phlipmoris
Sirkülasyonda çok az sayıda bulunan bu yüzden de fiyatı yüksek olan coin. Kalıcı bir altcoin olduğunu kanıtladığını düşünüyorum.

dash

phlipmoris
Açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Bitcoin protokolünden çatallanan bir altcoindir. Aynı zamanda, "ana düğümler" adı verilen, kullanıcılarının bir alt kümesi tarafından yönetilen, merkezi olmayan bir özerk organizasyondur (DAO). Para birimi, izlenemeyen işlemlere izin verir.

ankr

coin
Ankr, kolay ve uygun fiyatlı blok zinciri düğüm barındırma çözümleri sağlamak için paylaşılan kaynakları kullanan bir çözüm olarak ortaya çıkmaktadır. Kasım 2017'de kuruldu ve pazarda bulunduğu süre içerisinde, paylaşılan kaynakların kullanılmasıyla konteyner tabanlı bulut hizmetleri için bir pazar oluşturdu.

Bu da, geliştiricilere ve kurumsal müşterilere, genel bulut sağlayıcılarına kıyasla çok daha ucuz bir fiyata kolayca blok zinciri düğümleri dağıtma yeteneği sağlar.

Bu nedenle, Ankr'de blockchain düğümlerini barındırmak, herhangi bir merkezileştirme sorunlarını ve tek hata noktasını ortadan kaldırır.

Dahası, halka açık blok zincirleri topluluklarla etkileşime girebilir ve ağlarına daha fazla yardım sağlayabilir. Ankr amaçları bağlanmak için kaynak sağlayıcıların yanı sıra son kullanıcılara etkinleştirmek için Web3 yığın dağıtımı için bir altyapı platformu ve pazar oluşturmak için blockchain teknolojileri ve Defi uygulamaları.

Ankr tescilli bulut altyapısının, onu genel bulut sağlayıcılarıyla karşılaştırdığımızda bağımsız olarak çalıştığını ve istikrar ve esneklik seviyelerini artırmak için tamamen coğrafi olarak dağıtılmış veri merkezlerinden desteklendiğini unutmayın.

helium

coin
(HNT). Temmuz 2019'da piyasaya sürülen Helium mainnet, düşük güçlü kablosuz cihazların birbirleriyle iletişim kurmalarına ve düğümler (node) ağı üzerinden veri göndermelerine izin verir.

Düğümler, kablosuz geçit ve blockchain madencilik aracının birleşimi olan Hotspot isimli bir halde çalışır. Düğümleri işleten kullanıcılar, bu sayede madencilik yapar ve Helium'un yerel kripto para birimi olan HNT cinsinden ödüller kazanırlar.

2013'de hayata geçen Helium'un amacı, mevcut altyapıdaki eksikleri belirleyerek gelecek için IoT iletişimi hazırlamak.

digibyte

coin
(DGB). DigiByte, 2013'de geliştirilmiş ve 2014'ün DigiByte'ın kurucusu Jared Tate tarafından yayına alınmış açık kaynaklı bir blockchain olarak faaliyet gösteriyor. DigiByte ağı, üç katmanı temel alıyor: akıllı sözleşmeler, merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) ve kişiselleştirilebilir tokenler. DigiByte'ın dijital varlıkları, ağ üzerinde orta katmanı oluşturan açık hesap defterinde konumlanıyor. Üçüncü ve alt katman ise merkeziyetsiz düğümleri, istemci yazılımını ve onların iletişimini tutuyor. DigiByte'ın kendine özgü özelliklerinden biri de kullandığı beş madencilik algoritmasıdır; Sha256, Scrypt, Skein, Qubit ve Odocrypt. Bu algoritmaların geliştirilmiş zorluk ayarları blockchain'i güvende tutmayı ve onu kötü niyetli saldırılardan korumayı amaçlıyor. DigiByte, DigiExplorer isimli kendi blok tarayıcısına sahip bulunuyor.

DigiByte, Nisan 2017'de Segwit'i etkinleştiren ilk büyük altcoin oldu.

DigiByte, Mayıs 2019'da DigiAsses'i hayata geçirdi. DigiAsses, varlıkları merkeziyetsiz olarak ihraç edebilen, akıllı sözleşmeler, dijital kimlikler ve başka özellikler sunan DigiByte blockchain altyapısı üzerine, ölçeklendirilebilir ikinci katman çözümü olarak çalışıyor.

celsius

coin
(CEL). Celsius, kripto para kullanıcılarına yönelik hepsi bir arada bankacılık ve finans servisleri platformudur.

Haziran 2018'de çıkan platform, kredi ve cüzdan tipi ödemeler gibi servislerin yanı sıra kripto para yatırımları için ödüller sunuyor.

Platformun kullanıcıları, düzenli ödemeler ve varlıklarında faiz alıyor. Celsius'un kendi tokeni CEL, ödeme birimi olarak kullanıcı ödemelerini hızlandırmak gibi çeşitli sistem içi işlevler görüyor. Celsius aslen, kurucuları Alex Mashinsky ve Daniel Leon'un ürünü olarak 2017'de hayata geçti.

Mashinsky'nin internet geliştirme alanında uzun soluklu bir geçmişi var. 1990'larda internet üzerinden sesli iletişim (VOIP) üzerinde çalıştı ve o dönemde bu yana farklı teknolojiler geliştiriyor. Celsius, projenin resmi sayfasına göre, daha önceden yedi girişim ve adına kayıtlı 35 patent bulunan Mashinsky'nin ilk kurumsal iştiraki değil.

Kurucu ortak ve COO Daniel Leon'un ise erken evrelerdeki girişimleri büyütmeye odaklı bir tecrübesi bulunuyor. Önceki görevleri arasında, gerçek zamanlı kullanıcı referansları kullanan bir sosyal tavsiye ve keşif uygulaması olan Atlis Labs'de CEO'luğu bulunuyor.

Celsius bugün farklı alanlarda tecrübesi bulunan çekirdek ekip, teknik geliştiriciler ve danışmanlardan oluşan büyük bir ekibe sahip.

reserve rights

coin
(RSR ) . RSR coin, rezerv protokolünden meydana gelmektedir. Rezerv protokolü iki jeton içerir: Rezerv jetonu (RSV - merkezi olmayan bir stabilcoin) ve Rezerv Hakları jetonu (RSR - Rezerv jetonunun kararlılığını kolaylaştırmak için kullanılan bir kripto para birimi ve ağ büyüdükçe fazla Rezerv jetonu satın alma kriptografik hakkı verir. ). Rezerv hareketi kendisini, kripto para birimlerinin fiat paradan daha iyi yapabileceğine ve mevcut seçeneklerin hiçbirinin küresel kullanıma ölçeklenemeyeceğine, istikrarlı satın alma gücünü koruyamayacağına ve kapatılmayacağına inanan bir insan topluluğu olarak tanımlıyor. Ekibin amacı, en erişilebilir, ekonomik olarak en güçlü ve saldırıya en dayanıklı para birimini yapmak ve zamanla dünyanın büyük bir bölümünü diğer para birimlerini onunla değiştirmeye ikna etmektir.

fantom

coin
(FTM) . FTM, kendi geliştirdiği konsensüs algoritmasını kullanan, geliştiricilere merkeziyetsiz finans (DeFi) hizmetleri sunan yönlendirilmiş döngüsel olmayan diyagram (DAG) akıllı sözleşme platformudur.Yerel tokeni FTM ile birlikte Fantom, akıllı sözleşme platformlarıyla ilgili sorunları çözmeyi hedefliyor. Özellikle geliştiricilerinin iki saniyenin altına düşürdüklerini söylediği işlem hızıyla da avantaj sağlar. Fantom ürününün geliştirilmesinden sorumlu olan The Fantom Foundation, 2018'de kuruldu. Fantom mainnet'i olan OPERA ise Aralık 2019'da faaliyete geçti.

maker

kripto
kısaca MKR maker, daı adı verilen tahvilin değerini, teminatlı borç pozisyonları olarak bilinen cdp aracılığıyla dengelemek için vardır. akıllı sözleşme sonlandığında maker da sonlanır. tam fiyat değerini gösterdiği için piyasa içinde istikrarlı bir konumdadır. ayrıca, şeffaf bir stabilcoin sistemi sunduğundan ötürü güven teşkil ediyor.

mkr oldukça başarılı bir risk yönetimine sahiptir. her teminat için özel kalemlerde oylama yapılır; maker satın alanların oy kullanma ve oylarını geri çekme, yeni teklifte bulunma hakları vardır. en çok oy alan teklif, sisteme uyarlanır ve güvenliği sağlamak için bu uyarlanma sırasında güvenlik gecikmesi durumu yaşanır.

var olan mkr sisteminin daha da gelişmesi üzerine çalışmalar sürüyor. hedefler arasında; oyların başka bir vekile devredilmesi ve soğuk depoda tutulan mkr tokenleri ile güvenli oy kullanmasını sağlamak geliyor.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol