confessions

coin

1. nesil Yazar - - Yazar

  1. toplam entry 22
  2. takipçi 0
  3. puan 969

ankr

coin
Ankr, kolay ve uygun fiyatlı blok zinciri düğüm barındırma çözümleri sağlamak için paylaşılan kaynakları kullanan bir çözüm olarak ortaya çıkmaktadır. Kasım 2017'de kuruldu ve pazarda bulunduğu süre içerisinde, paylaşılan kaynakların kullanılmasıyla konteyner tabanlı bulut hizmetleri için bir pazar oluşturdu.

Bu da, geliştiricilere ve kurumsal müşterilere, genel bulut sağlayıcılarına kıyasla çok daha ucuz bir fiyata kolayca blok zinciri düğümleri dağıtma yeteneği sağlar.

Bu nedenle, Ankr'de blockchain düğümlerini barındırmak, herhangi bir merkezileştirme sorunlarını ve tek hata noktasını ortadan kaldırır.

Dahası, halka açık blok zincirleri topluluklarla etkileşime girebilir ve ağlarına daha fazla yardım sağlayabilir. Ankr amaçları bağlanmak için kaynak sağlayıcıların yanı sıra son kullanıcılara etkinleştirmek için Web3 yığın dağıtımı için bir altyapı platformu ve pazar oluşturmak için blockchain teknolojileri ve Defi uygulamaları.

Ankr tescilli bulut altyapısının, onu genel bulut sağlayıcılarıyla karşılaştırdığımızda bağımsız olarak çalıştığını ve istikrar ve esneklik seviyelerini artırmak için tamamen coğrafi olarak dağıtılmış veri merkezlerinden desteklendiğini unutmayın.

helium

coin
(HNT). Temmuz 2019'da piyasaya sürülen Helium mainnet, düşük güçlü kablosuz cihazların birbirleriyle iletişim kurmalarına ve düğümler (node) ağı üzerinden veri göndermelerine izin verir.

Düğümler, kablosuz geçit ve blockchain madencilik aracının birleşimi olan Hotspot isimli bir halde çalışır. Düğümleri işleten kullanıcılar, bu sayede madencilik yapar ve Helium'un yerel kripto para birimi olan HNT cinsinden ödüller kazanırlar.

2013'de hayata geçen Helium'un amacı, mevcut altyapıdaki eksikleri belirleyerek gelecek için IoT iletişimi hazırlamak.

digibyte

coin
(DGB). DigiByte, 2013'de geliştirilmiş ve 2014'ün DigiByte'ın kurucusu Jared Tate tarafından yayına alınmış açık kaynaklı bir blockchain olarak faaliyet gösteriyor. DigiByte ağı, üç katmanı temel alıyor: akıllı sözleşmeler, merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) ve kişiselleştirilebilir tokenler. DigiByte'ın dijital varlıkları, ağ üzerinde orta katmanı oluşturan açık hesap defterinde konumlanıyor. Üçüncü ve alt katman ise merkeziyetsiz düğümleri, istemci yazılımını ve onların iletişimini tutuyor. DigiByte'ın kendine özgü özelliklerinden biri de kullandığı beş madencilik algoritmasıdır; Sha256, Scrypt, Skein, Qubit ve Odocrypt. Bu algoritmaların geliştirilmiş zorluk ayarları blockchain'i güvende tutmayı ve onu kötü niyetli saldırılardan korumayı amaçlıyor. DigiByte, DigiExplorer isimli kendi blok tarayıcısına sahip bulunuyor.

DigiByte, Nisan 2017'de Segwit'i etkinleştiren ilk büyük altcoin oldu.

DigiByte, Mayıs 2019'da DigiAsses'i hayata geçirdi. DigiAsses, varlıkları merkeziyetsiz olarak ihraç edebilen, akıllı sözleşmeler, dijital kimlikler ve başka özellikler sunan DigiByte blockchain altyapısı üzerine, ölçeklendirilebilir ikinci katman çözümü olarak çalışıyor.

celsius

coin
(CEL). Celsius, kripto para kullanıcılarına yönelik hepsi bir arada bankacılık ve finans servisleri platformudur.

Haziran 2018'de çıkan platform, kredi ve cüzdan tipi ödemeler gibi servislerin yanı sıra kripto para yatırımları için ödüller sunuyor.

Platformun kullanıcıları, düzenli ödemeler ve varlıklarında faiz alıyor. Celsius'un kendi tokeni CEL, ödeme birimi olarak kullanıcı ödemelerini hızlandırmak gibi çeşitli sistem içi işlevler görüyor. Celsius aslen, kurucuları Alex Mashinsky ve Daniel Leon'un ürünü olarak 2017'de hayata geçti.

Mashinsky'nin internet geliştirme alanında uzun soluklu bir geçmişi var. 1990'larda internet üzerinden sesli iletişim (VOIP) üzerinde çalıştı ve o dönemde bu yana farklı teknolojiler geliştiriyor. Celsius, projenin resmi sayfasına göre, daha önceden yedi girişim ve adına kayıtlı 35 patent bulunan Mashinsky'nin ilk kurumsal iştiraki değil.

Kurucu ortak ve COO Daniel Leon'un ise erken evrelerdeki girişimleri büyütmeye odaklı bir tecrübesi bulunuyor. Önceki görevleri arasında, gerçek zamanlı kullanıcı referansları kullanan bir sosyal tavsiye ve keşif uygulaması olan Atlis Labs'de CEO'luğu bulunuyor.

Celsius bugün farklı alanlarda tecrübesi bulunan çekirdek ekip, teknik geliştiriciler ve danışmanlardan oluşan büyük bir ekibe sahip.

reserve rights

coin
(RSR ) . RSR coin, rezerv protokolünden meydana gelmektedir. Rezerv protokolü iki jeton içerir: Rezerv jetonu (RSV - merkezi olmayan bir stabilcoin) ve Rezerv Hakları jetonu (RSR - Rezerv jetonunun kararlılığını kolaylaştırmak için kullanılan bir kripto para birimi ve ağ büyüdükçe fazla Rezerv jetonu satın alma kriptografik hakkı verir. ). Rezerv hareketi kendisini, kripto para birimlerinin fiat paradan daha iyi yapabileceğine ve mevcut seçeneklerin hiçbirinin küresel kullanıma ölçeklenemeyeceğine, istikrarlı satın alma gücünü koruyamayacağına ve kapatılmayacağına inanan bir insan topluluğu olarak tanımlıyor. Ekibin amacı, en erişilebilir, ekonomik olarak en güçlü ve saldırıya en dayanıklı para birimini yapmak ve zamanla dünyanın büyük bir bölümünü diğer para birimlerini onunla değiştirmeye ikna etmektir.

fantom

coin
(FTM) . FTM, kendi geliştirdiği konsensüs algoritmasını kullanan, geliştiricilere merkeziyetsiz finans (DeFi) hizmetleri sunan yönlendirilmiş döngüsel olmayan diyagram (DAG) akıllı sözleşme platformudur.Yerel tokeni FTM ile birlikte Fantom, akıllı sözleşme platformlarıyla ilgili sorunları çözmeyi hedefliyor. Özellikle geliştiricilerinin iki saniyenin altına düşürdüklerini söylediği işlem hızıyla da avantaj sağlar. Fantom ürününün geliştirilmesinden sorumlu olan The Fantom Foundation, 2018'de kuruldu. Fantom mainnet'i olan OPERA ise Aralık 2019'da faaliyete geçti.

ren

coin
Ren (REN), farklı blockchain platformları arasında iş birliktelik ve likidite sağlamak için inşa edilmiş bir açık protokoldür.Eskiden Republic Protocol olarak bilinen Ren, RenVM isimli kendi sanal makine mainnet projesini, 2018'de 34 milyon dolarlık ilk token arzı (ICO) işlemini tamamladıktan sonra, Mayıs 2020'de piyasaya sürdü.

qtum

coin
Kurulduğu günden bu yana, Qtum, kullanıcıların merkezi olmayan uygulamalarını geliştirmeleri için etkin, hızlı ve şeffaf bir platform oluşturma konusunda uzun bir yol kat etti.
Çin merkezli bir proje olarak ön plana çıkan Qtum, Quantum olarak da bilinir. “Qtum nedir” deyince; akla ilk olarak akıllı sözleşmeler geliyor.
Ethereum gibi, Qtum da akıllı sözleşmeleri yürütebilir. Şöyle ki; kullanıcıların daha hızlı iş uygulamaları geliştirmesi, dağıtması ve çalıştırması için Ethereum'a benzer şekilde çalışır. 2016'da kurulan Qtum, CEO Patrick Dai tarafından yönetiliyor ve şu anda en yüksek market hacmine sahip ilk 100 kripto para birimi arasında yer alıyor.
Bu kripto para biriminin eşsiz özelliği, Proof of Stake algoritmasıdır. Bu da daha az network gücü ve daha düşük işlem ücreti anlamına geliyor.

okb

coin
Toplam piyasa değerine göre en büyük 58. kripto para birimi olan OKB Coin, OKEx kullanıcılarına ek avantajlar sağlıyor. Kullanıcılar belirli miktarda OKB Coin tuttuklarında borsadaki işlemlerinde ek avantajlara sahip olmakta. Komisyon indirimi, referans linki gelirinin artması ve ekstra avantajlar, OKB Coin yatırımı yapmak için başlıca sebepler arasında yer alıyor.

omg network

coin
(OMG). 2017 yılında OmiseGo olarak kurulan OMG Network dünyanın birçok bölgesinde 50'den çalışanı ile Tayland merkezinden yönetiliyor. Platform Tayland menşeili bir fintech firması olan SYNQA'nın yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir. OMG Network projesi, Ethereum işlemleri için hız ve düşük maliyet önerirken, ağın karbon ayak izini azaltmayı da hedeflemektedir.

Platformun yerel kripto parası OMG tokendır. OMG token 2017 yılında gerçekleşen ICO ile 25 milyon dolarlık bir fon toplamıştır. SYNQA yakın zamanda OMG için gerçekleştirdiği ve Toyota gibi büyük yatırımcıların katıldığı seri ile 80 milyon dolar daha toplamıştır. OMG için maksimum arz 140 milyon 245 bin 398 olarak belirlenmiştir ve bu arzın tamamı dolaşımdadır.

swissborg

coin
(CHSB) SwissBorg varlık yönetimini merkeziyetsiz bir düzleme oturarak adil ve topluluk odaklı bir hale getirmeyi hedeflediğini belirtiyor. Merkezi İsviçre'nin Lozan şehrinde bulunan SwissBorg, 75 kişiden oluşan ve çok uluslu bir ekibe sahiptir. Aynı zamanda proje geliştiricileri tarafından bildirildiğine göre dijital para borsası ve dijital para cüzdanı hizmetlerini uluslararası olarak sağlamak için iki lisansı bulunmaktadır. SwissBorg projesinin geliştiricileri blockchain teknoloji sayesinde herkesin kendi varlığını yönetebileceğine inandıklarını da belirtiyor.

paxos standard

coin
(PAX) Paxos Standard, kendi sloganını ” İnternet hızında işlem imkanı!” olarak belirlemiştir. Paxos, Amerikan Doları'nın dijitalleştirilmesi hedefi ile birlikte zaman ve mekan farketmeksizin para transferi gerçekleştirmek için geliştirilmiştir. PAX, Blockchain teknolojisi ile birlikte Amerikan Doları'nın sabit olma özelliği ile önem arz eden bir stablecoin'dir.

flow

coin
FLOW token (FLOW), Flow ağı için yerel para birimi ve yeni, kapsayıcı ve sınırsız bir dijital ekonomi için temel taştır. Flow dijital altyapı için FLOW token'ı ağa güç sağlayan yakıttır. FLOW, ağ ve üstündeki tüm uygulamaların çalışması için gereken para birimidir. FLOW, bir ödeme yöntemi ve tüm Flow ekonomisi için uzun vadeli bir rezerv varlığı olarak tasarlanmıştır. Token, doğrulayıcılar, geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından FLOW ağına katılmak ve ödüller kazanmak için kullanılır

celo

coin
CELO, akıllı telefon kullanıcıları arasında kripto para kullanımını benimsetmeyi amaçlayan bir blockchain ekosistemidir. CELO, telefon numaralarını genel anahtar (public key) olarak kullanarak, dünyadaki milyarlarca akıllı telefon kullanıcısı ile kripto para işlemlerini yaygınlaştırmayı hedefliyor. CELO'nun özellikle akıllı telefona sahip olup bankacılık hizmetlerine erişemeyen bölgelerdeki kesimler için etkili bir çözüm olabileceği öne sürülüyor. CELO ağ hayatına Nisan 2020'de başlamıştır.

CELO'nun yaratılmasında MIT, Stanford, Google, Square, Circle, Visa, GoDaddy, Harvard Üniversitesi, Pennsylvania Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Cambridge Üniversitesi, ABD Adalet Bakanlığı, Twitter ve Gates Foundation gibi önemli şirket ve kurumlardan isimlerin rol oynadığı bildiriliyor.

voyager coin

coin
2018 yılında Crypto Trading Technologies tarafından kurulan Voyager, kripto para alanında perakende ve kurumsal yatırımcılara yönelik brokerage hizmeti sunar. Gerçekleştirdiği brokerage hizmeti ile Voyager, kullanıcıları ile birçok kripto para borsası arasında akıllı yönlendirme teknoloji ile bir aracılık yapar.

Voyager, kripto para borsalarında listelenen coinlerin fiyat farklarından yararlanan bir algoritma kullanır. 2019 yılında piyasaya sürülen Voyager mobil uygulaması, kullanıcı dostu bir tasarım ile kullanıcıların daha çok tercih ettiği bir hizmet haline gelmişti. Voyager, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi 50'den fazla kripto para birimini desteklemektedir.

arweave

coin
Blockchain teknolojisi kullanarak sonsuza kadar bilgi depolaması yapmayı hedefleyen projenin kripto para birimi ise AR Coin olarak bilinmekte. Arweave Coin kullanarak bilginin depolanması sağlanabilmekte. Kullanıcılar platforma ne kadar fazla depolama yaparlarsa o kadar fazla AR Coin kazanma şansları da bulunuyor

ıost

coin
IOST coin, çevrimiçi servis sağlayacak kişiler için bir altyapı oluşturma amacıyla tasarlanan yeni nesil bir blok zincirdir. Yatay ölçeklenebilir bir teknoloji kullanılır.
IOST coin müşterileri için merkezi bulunmayan bir coin olarak çeşitli hizmetler ve alışveriş imkanı sunması haricinde geliştiriciler için birçok kullanıcı desteği ve yeteneği ile büyük ölçekli olarak dApps uygulaması imkanı da sağlar.

livepeer

coin
943 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan LPT, piyasa değeriyle 100. sırada konumlanıyor. LPT'nin günlük işlem hacmi ise 54 milyon dolar seviyesinde.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol