confessions

kripto

1. nesil Yazar - - Yazar

  1. toplam entry 32
  2. takipçi 0
  3. puan 1310

maker

kripto
kısaca MKR maker, daı adı verilen tahvilin değerini, teminatlı borç pozisyonları olarak bilinen cdp aracılığıyla dengelemek için vardır. akıllı sözleşme sonlandığında maker da sonlanır. tam fiyat değerini gösterdiği için piyasa içinde istikrarlı bir konumdadır. ayrıca, şeffaf bir stabilcoin sistemi sunduğundan ötürü güven teşkil ediyor.

mkr oldukça başarılı bir risk yönetimine sahiptir. her teminat için özel kalemlerde oylama yapılır; maker satın alanların oy kullanma ve oylarını geri çekme, yeni teklifte bulunma hakları vardır. en çok oy alan teklif, sisteme uyarlanır ve güvenliği sağlamak için bu uyarlanma sırasında güvenlik gecikmesi durumu yaşanır.

var olan mkr sisteminin daha da gelişmesi üzerine çalışmalar sürüyor. hedefler arasında; oyların başka bir vekile devredilmesi ve soğuk depoda tutulan mkr tokenleri ile güvenli oy kullanmasını sağlamak geliyor.

decred

kripto
kısaca DCR. madencilik yapmak için gerekli ekipmanlar her geçen gün daha da pahalılaştığından sadece birkaç önemli endüstri figürü kendini düzenli olarak geliştirebildi ve bu da bitcoin madenciliğinin merkezi bir oluşum olmasına ve fiyat kontrolü sağlanabilmesine neden oldu. bu nedenle decred token tüm madencilerin eşit hakka sahip olmasına olanak tanımak için ortaya çıktı.
bitcoin'in ilk dönem geliştiricileri tarafından geliştirilmiş olması decred token'i değerli kılan etkenlerden biri. geliştiricilerinin bu alandaki deneyimlerini göz önünde bulundurursak, decred tokeninin umut vaat eden bir geleceği olabilir. decred token, geliştiricileri tarafından sağlanan sürekli güncellemelerle kapasitesini yükseltiyor.
nasıl alınır kısmına gelecek olursak binance hesabı kurup kolaylıkla alabilirsiniz

waves

kripto
rusya merkezli olarak ortaya cikan bir blockchain platformudur.
açıkçası btc ve diger tüm alt coinlerin girdiği boğa piyasasında waves in hala 5$ ile 7.80 $ arasi akumulasyona girmesi firtina öncesi sessizlik.
bu coini bir yıldır takip ederim, piyasanın en negatif olduğu, butun altlarına ezildiği dinemlerde muazzam ataklar yapmıştır. waves karakteristik olarak piyasanın tersine hareket etmeyi seven bir yapiya sahiptir. simdi alinir mi tercih meselesi ama 4.80$ 5$ gibi destek noktalarina dustukce toplanir. orayi test etti bir daha eder mi bilmem.
ama bu coini anladigim kadariyla, genel boğa piyasasının durgunlastigi anda, muazzam bir yukari yönlü atak yapacağıdır.
yatirimcilarinin sabirla beklemesini tavsiye ederim.

bancor

kripto
BNT olarak da bilinen altcoin. bancor (bnt), erc-20 tabanında çalışan blockchain ağı ile kripto paralar arasında geçişi sağlamaktadır. bu geçiş bancor'un kendi varlık havuzundan yapılmaktadır.

kullanıcılar herhangi bir kripto para birimini bancor ağından istediği bir kripto para biriminie dönüştürmektedir. bu dönüşüm için bancor'un kendi varlık havuzu olduğu için alıcı veya satıcı kavramlarına gerek yoktur.

dönüştürmek istediğiniz kripto para için bir satıcı bulmanıza ve bir satıcı ile denk gelmeyi beklemeniz gerekmiyor. varlık havuzunda bulunan kripto paralardan değişim anında yapılır.

elde ettiği gelir sayesinde bnt tokenlarının değeri de artmakta veya azalmaktadır. defi projelerinden olsada bir nevi merkezi yapısıda vardır.

siacoin

kripto
kısaca sc. - sia, amazon cloud ve google drive gibi bir bulut depolama platformu. ancak sianın farkı; açık kaynak kodlu, blockchain tabanlı, merkezsiz bir bulut depolama platformu olması. yani verilerin blockchainde depolandığı merkezi olmayan depolama platformudur.
-siacoin, sia platformunu kriptoparasıdır.
- sia'nın resmi web sitesindeki açıklama: “sia'nın uzun vadeli hedefi, internet'in omurga depolama katmanı olmaktır. verilerin özgür olması gerektiğine inanıyoruz. kullanılmayan dünyanın bit'lerini özgürleştirmeyi ve gezegendeki en büyük depolama süper sunucusunu kurmayı hedefliyoruz.”
- kısaltması sc'dir.
- market cap sıralaması 33'dir.
- resmi web sitesi : https://sia.tech/

0x

kripto
kısaca ZRX token ların exchange edilmesini sağlayan ve ethereum üzerinde çalışan smart contractlar üzerine çalışan platform. exchange sitelerinin sahip olduğu tekeli yıkma adına büyük bir potansiyele sahip.

ontology

kripto
kısaca ONT. geçen hafta köklü venture capital anlaşmaları yapmışlardı.
bu hafta da tembusu partners, accomplice, hashed, ve onchain ile ekosistem anlaşmaları yaptıklarını duyurdular.

uma

kripto
kısaca uma. voip'in halka indirilmiş hali. voip gibi faydalanamıyoruz ayrı.

uma'nın en cazip özelliği yurtdışındayken bir wi-fi'a yanaşıp yurtiçindeymiş gibi konuşmaya devam etmek.
tabi gidip bulunduğunuz ülkeden bir numara ararsanız uluslararası giriyor.

t-mobile'in hotspot @home servis eklentisi var bunun için. aylık $10'a plan dakikalarından yemeden sınırsız konuşabiliyorsunuz.
$10'ı vermezseniz de dakikalar gidiyor ama wi-fi olan bodrum katında telefonum çekiyor ne güzel diyorsunuz.

nexo

kripto
kısaca NEXO. nexo, bir avrupa fintech şirketi credissimo tarafından oluşturulan en popüler kripto para ödünç verme ve kredi platformlarından biridir. nexo, kripto ödünç verme endüstrisi daha ciddi hale geldiğinde lider platform olmayı hedeflemektedir. kripto kredisinin nihayetinde bugünkinden çok daha yaygın hale geleceği konusunda oldukça iyimserler. şu anda, kripto kredilerinin çoğunluğu hala kripto tüccarlarına ve meraklılarına yöneliktir.

ethereum classic

kripto
ethereum bitcoin ise ethereum classic de bitcoin cash'dir.

ethereum'un gelistiricileri tarihi bir hata yapmazlar ise bu kriptik pek yukselise gecemez gibime geliyor ama son 12 ayda degeri %2987.42 arttigi gibi de bir gercek var ortada.

pundi x

kripto
30 mart tarihinde her 1000 npxs 1 pundix coine cevrilecek, fiyati da bu yuzden bu kadar artiyor, uzmanlar bunu bilmiyorsa uzmanlik yapmasinlar bir zahmet.

basic attention token

kripto
kısaca BAT. blockchain tabanlı, çalışan projesi olan, gelecek vaadeden coinlerden(token aslında) biri.

projenin başında j a v a s c r i p t programlama dilinin yaratıcısı olan, mozilla projesi'nin de yaratıcılarından biri olan brendan eich olması bile bence yatırım için en geçerli sebeplerden.

brave browser oldukça başarılı, itunes'un müzik piyasasında yaptığı devrimi internetteki paralı online içerikler için gerçekleştirmeyi vaad ediyor bir anlamda.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol